KONST / Litografier / Färglitografi 13486007
*
nr 1348 6007
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 18:02:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 16:34:08
1
100 kr
21/9 11:25:30
2
300 kr
21/9 12:37:52
1
200 kr
21/9 12:37:52
2
250 kr (Budbetjänt)
21/9 12:38:03
1
300 kr
21/9 12:38:03
2
300 kr (Budbetjänt)
21/9 17:49:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik handkolorerad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Dénes Perger
nr 1348 6007
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 16:34:08 | 1 | 100 kr |
21/9 11:25:30 | 2 | 300 kr |
21/9 12:37:52 | 1 | 200 kr |
21/9 12:37:52 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/9 12:38:03 | 1 | 300 kr |
21/9 12:38:03 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/9 17:49:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik handkolorerad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18